BBI Haftanın TOP 5 Konseri (13 – 19 Kasım 2017)

by • 12 Kasım 2017 • Etkinlik HaberleriComments (0)629

Dolu Kadehi Ters Tut ile Fotoğraflı Dinleti + Zafer Sernikli DJ Set // 14 Kasım Salı @bomontiada ALT

Kasım ayında bomontiada ALT’ın müzik programının Bir Baba Indie işbirliğiyle gerçekleşeceği müjdesini vermiştik. 7 Kasım’da Yok Öyle Kararlı Şeyler ile gerçekleştirdiğimiz süpersonik resimli dinletinin ardından 14 Kasım Salı akşamı hız kesmeden ikinci etkinliğimizle devam ediyoruz: Dolu Kadehi Ters Tut ile Fotoğraflı Dinleti + Zafer Sernikli DJ Set. Bu ayın son iki salı akşamı gerçekleşecek Deniz Tekin ve Can Kazaz konserleriyle ilgili ayrıntılar için bknz. http://www.birbabaindie.com/?p=16492

Uğurhan Özay (vokal) ve Mürsel Oğulcan Ava (gitar)’dan oluşan Dolu Kadehi Ters Tut‘un interaktif canlı performansı ile fotoğrafı birleştiren bir konser deneyimine hazır mısınız? Seyirciyi de konsepte dahil eden bu etkinlikte konser mekanında çekilen fotoğraflardan oluşturulan pop-up bir sergi konserin bitiminde lounge alanında dinleyicileri bekliyor olacak. Katılımcılar kendi fotoğraflarından oluşan serginin tadını çıkartırken kabinde Nihil Piraye’den tanıdığımız Zafer Sernikli bulunacak.

Daha önceki konserlerinde kendi hazırladıkları mini fotoğraf sergileriyle sahnelerini zenginleştiren DKTT‘nin fotoğraf sergisine bu defa dinleyiciler de katkıda bulunma şansı yakalayacak. Dolu Kadehi Ters Tut’un “Dünyanın En İyi Albümü” adlı ikinci albümünün lansmanı öncesinde gerçekleşecek bu son akustik konserde gruba Alp Alptekin (bas gitar) ve Tümerkan Aldanmaz (davul) eşlik edecek.

Bu resimli dinleti fikrine dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar için bknz. fırından yeni çıkmış Dolu Kadehi Ters Tut röportajı & sıcacık Zafer Sernikli röportajı

Facebook etkinlik sayfası: www.facebook.com/events/1468004513294523/

Sınırlı sayıdaki biletler için bknz. Mobilet

Julie Byrne // 15 Kasım Çarşamba – 16 Kasım Perşembe @ Salon

Babası sayesinde müziğin içinde büyüyen ve gitar çalmaya başlayan, babası rahatsızlanıp gitar çalamayacak duruma geldiğinde, babasının gitarını çalmayı öğrenen Julie Byrne, ilk stüdyo albümü Rooms With Walls and Windows‘la müzik dünyasına müthiş bir giriş yaparken, ikinci stüdyo albümü Not Even Happiness‘la da Pitchfork‘tan “En İyi Yeni Müzik” ünvanını kazandı. Julie Byrne, 15 ve 16 Kasım’da, iki gün üst üste bize bütün duyguları bir arada yaşatmak için Salon sahnesinde olacak! Sakin sakin hafta ortası müziğini dinlemek istiyorsanız kaçırmayın. Hem belki biz de oralarda oluruz.

www.facebook.com/events/1974134969537996

Evrencan Gündüz Quintet // 16 Kasım Perşembe @Moda Sahnesi (27. Akbank Caz Festivali)

Birbirinden güzel beş parçadan oluşan “Evrencan ve Uzaylılar” albümünü 4 Ekim’de yayınlayan Evrencan Gündüz genç yaşına rağmen bolca sahne tozu yutmuş, geniş bir dinleyici kitlesi edinmiş son derece yetenekli bir müzisyen. Evrencan’ın etkileyici vokalini canlı dinlemek isterseniz 27. Akbank Caz Festivali kapsamında Moda Sahnesi’nin müthiş akustiğinin tadını çıkarabileceğiniz bu konseri ıskalamayın.

https://www.facebook.com/events/1455575564537272/

The Big Moon // 17 Kasım Cuma @ Garaj

Bu yıl yayınladıkları The 4th Dimension albümleriyle, The xx, alt-j ve Ed Sheeran gibi isimlerle birlikte Mercury Prize‘a aday olan The Big Moon, ileride hiç şüphesiz indie müziğin altın kızları olarak anılacak. Marika Hackman‘ın son stüdyo albümünde de tüm enstrümanları ele geçiren grup, The Maccabees, Ezra Furman ve The Vaccines gibi isimlerle çıktığı turneler sayesinde tüm dünyada tanınır hale geldi. İlk Türkiye konserini Garaj’da verecek The Big Moon için biz şimdiden sabırsızlanıyoruz!

www.facebook.com/events/810954292419465

Roni Size // 18 Kasım Cumartesi @ Studio

Jamaica kökenli Roni Size İngiltere Jungle piyasasının en ünlü prodüktörlerinden biri olmakla birlikte 1997 yılında kurduğu Reprazent isimli drum and bass kolektifiyle de türün öncülerinden sayılıyor. Hip-hop, reggae, house, drum and bass, jungle gibi türleri hatmetmiş; genç yaşına rağmen büyük bir usta olduğu şüphesiz Roni Size’ı dünya gözüyle görmek için doğru tarih 18 Kasım. Sahnesinin görkemli olacağı şüphesiz.

https://www.facebook.com/events/127022421253772/

 

BONUS 1:

Sattas // 17 Kasım Cuma @Moda Sahnesi (27. Akbank Caz Festivali)

Sahne performansına şapka çıkardığımız Sattas 27. Akbank Caz Festivali kapsamında çok özel bir konser ile Moda Sahnesi’nde konuklarını ağırlayacak. Eminiz ki 17 Kasım akşamı Kadıköy’de Sattas’ın sahnesine konuk olacak isimleri duyunca siz de bizim kadar heyecanlanacaksınız: Ceza, Can Bonomo, Korhan Futacı, Kamufle ve Ezgi Akdemir. Sattas konserlerini bilen bilir, hala bilmeyenler için ise bundan daha iyi bir başlangıç olamaz.

https://www.facebook.com/events/817271535109263/

BONUS 2:

Ansızın Bi’ İnfilak // 16 Kasım Perşembe @KargART

Son dönemlerin yükselen trendi, yerli alternatif müziğin arasında ismini duyurmaya başlayan ekip Ansızın Bi’ İnfilak bu Perşembe kargART sahnesinde olacak. 7 parçadan oluşan ilk albümleri Atımı Hazırlayın’ı Nisan ayında yayınlayan ekip sahne performanslarında yer yer The Doors’tan da parçalar çalıyor. Kim bilir, belki bu Perşembe günü de çalarlar.

70’lerin saykodelik rock’ını ve dönemin güncel indie rock sound’unu harmanlayan ekip Ansızın Bi’ İnfilak’ın konserini dinlemek ise sadece 20 TL.

www.facebook.com/events/1033605493448025

Pin It

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress