Dolu Kadehi Ters Tut “Dünyanın En İyi Albümü”nü Yayınladı

by • 4 Kasım 2017 • Albüm Haberleri, HaberlerComments (0)692

2014 yılında kurulan Dolu Kadehi Ters Tut, 2015 yılında yayınladığı ilk albümü Polonya’nın Başı Belada‘nın akabinde ise toplam 5 single ve 3 yeni klip yayınladı. Son zamanların en üretken ekiplerinden olan DKTT 3 Kasım Cuma tarihinde ise beklenen ikinci stüdyo albümü Dünyanın En İyi Albümü‘nü dijital platformlardan servis etti.

Geçtiğimiz Eylül ayında Deniz Tekin ve Canozan ile birlikte yaptığı Belki adlı şarkıya çektikleri klip sonrasında gelen, 11 şarkıdan oluşan bu albümde tüm sözler ve besteler Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay‘a ait. Grubun akustik hali sonrasında Red Hot Chili Peppers etkisinin de görüldüğü funk rock ve alternatif rock etkili yeni sound’unun hakim olduğu albümde ve sahnede gruba; davulda Tümerkan Aldanmaz, bas gitarda ise Alp Alptekin elik ediyor.

25 Kasım Cumartesi Salon‘da gerçekleşecek yeni albüm lansmanı öncesinde ise A Corner in the World X bomontiada ALT kapsamında Bir Baba Indie işbirliğiyle 14 Kasım Salı gerçekleşecek olan Music Sessions: Dolu Kadehi Ters Tut + Zafer Sernikli Dj Set etkinliği ile birlikte ise bir nevi ilk albümün kapanışını gerçekleştirmiş olacak.

Radyo Kanyon‘da yayınlanan Bir Baba Indie isimli programımızın 14.07.2017 tarihli 25. hafta konuğu olan DKTT ile gerçekleştirdiğimiz programın kaydına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pin It

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress