Bomontiada ALT Kasım Ayı Müzik Programı Bir Baba Indie’den!

by • 24 Ekim 2017 • Etkinlik HaberleriComments (0)1177

Kasım ayında konserlere yalnız gitmiyoruz, siz de geliyorsunuz!

A Corner in the World x bomontiada ALT‘ın kasım ayı müzik programı Bir Baba Indie‘ye emanet! Bir Baba Indie’nin kürasyonuyla kasım ayı boyunca her salı akşamı bomontiada ALT’ta gerçekleşecek etkinlikler yalnızca birer konser değil, katılımcılar için özgün birer “deneyim” olarak tasarlandı. “Music Sessions” başlığı altında gerçekleştirilecek konser serisinde sahnede Yok Öyle Kararlı Şeyler, Dolu Kadehi Ters Tut, Deniz Tekin ve Can Kazaz; konserlerin ardından kabinde ise Kamufle, Zafer Sernikli, C Fyah ve Yunus Emre Gök yer alacak. Kapasite sınırlı, biletinizi şimdiden hazır edin deriz!

Özellikle internet ve sosyal medyanın gücü sayesinde müzisyen ile dinleyici arasında giderek silikleşen sınırlardan yola çıkarak konserleri seyirci için interaktif bir deneyim haline dönüştüren Bir Baba Indie etkinlik serisi resim, fotoğraf, heykel ile canlı performansı birleştiriyor. Disiplinlerarası sanatsal üretime teşvik ederek seyircinin bir canlı performansa yalnızca “izleyen ve dinleyen” olarak değil, aynı zamanda üreten bir özne olarak da katılımını sağlayan bu etkinlikler günümüzde seyirci ve müzisyen arasındaki iletişimin dönüşümüne somut bir biçimde tanıklık etmemize imkan tanıyacak.

Toplu halde yapılan bir müzik dinleme etkinliğinde dinleyicinin bu deneyime resim, fotoğraf, heykel gibi formlarda vereceği katkının öne çıkartılmasıyla canlı performans deneyiminin hem müzisyen hem de dinleyici için zenginleştirilmesi amaçlanıyor. Bu seride yer alan etkinliklerde müzisyenler kendi müziklerinin dinleyici üzerinde yarattığı esinlenmeyi gözlemleme imkanı bulacak ve dinleyicinin katılımı konser deneyimini zenginleştirerek yaşanan an’a doğrudan etki edecek.

7 Kasım Salı, 20:30

Yok Öyle Kararlı Şeyler ile Resimli Dinleti + Kamufle DJ Set

Yok Öyle Kararlı Şeyler‘in tasarladığı ve ilk iki albümü için de hayata geçirdiği özgün Şarkı Sergisi konseptinin interaktif bir versiyonunun gerçekleşeceği konserde grup üyelerinden Erdem Topsakal (vokal, gitar) ve Çağrı Özer (klavye, gitar, vokal) akustik bir performans sergileyecek. Katılımcıların konser esnasında resim yapmalarına imkan tanıyan bu konserin bitiminde lounge alanında izleyicilerin yaptığı resimlerden oluşan bir pop-up sergi oluşturulacak. Böylelikle YÖKŞ’ün ilk iki albümünde kendi denetiminde gerçekleştirdiği bu geleneksel sergi konsepti bu defa seyirciyi üretime ortak olmaya davet eden interaktif bir yapıya bürünecek.

Bir Baba Indie’nin küratörlüğünü üstlendiği, A Corner in the World x bomontiada Alt kapsamında gerçekleşecek kasım ayı etkinliklerinin açılışı niteliğindeki bu akşamda konserin hemen ardından lounge alanında sergiyi gezen katılımcıları bir de sürpriz bekliyor! Yerli rap sahnesinin yükselen isimlerinden Kamufle bu akşama özel olarak groove’dan mahrum bırakmayacak seçkisiyle kabinde olacak.

Facebook Event

Mobilet

14 Kasım Salı, 20:30

Dolu Kadehi Ters Tut ile Fotoğraflı Dinleti + Zafer Sernikli DJ Set

Uğurhan Özay (vokal) ve Mürsel Oğulcan Ava (gitar)’dan oluşan Dolu Kadehi Ters Tut‘un interaktif canlı performansı ile fotoğrafı birleştiren bir konser deneyimine hazır mısınız? Seyirciyi de konsepte dahil eden bu etkinlikte konser mekanında çekilen fotoğraflardan oluşturulan pop-up bir sergi konserin bitiminde lounge alanında dinleyicileri bekliyor olacak. Katılımcılar kendi fotoğraflarından oluşan serginin tadını çıkartırken kabinde Nihil Piraye‘den tanıdığımız Zafer Sernikli bulunacak.

Daha önceki konserlerinde kendi hazırladıkları mini fotoğraf sergileriyle sahnelerini zenginleştiren DKTT’nin fotoğraf sergisine bu defa dinleyiciler de katkıda bulunma şansı yakalayacak. Dolu Kadehi Ters Tut’un “Dünyanın En İyi Albümü” adlı ikinci albümünün lansmanı öncesinde gerçekleşecek bu son akustik konserde gruba Alp Alptekin (bas gitar) ve Tümerkan Aldanmaz (davul) eşlik edecek.

Facebook Event

Mobilet

21 Kasım Salı, 20:30

Deniz Tekin ile Hamurdan Heykelcikler + C Fyah DJ Set

Deniz Tekin‘e gitarda Gürhan Öğütücü‘nün eşlik edeceği bu akustik performans esnasında seyircilerin mekanda bulabilecekleri oyun hamurlarıyla konser esnasında yapacakları nesneler konser çıkışında lounge alanında oluşturulacak pop-up sergide görülebilecek. Dinleyicilerin sergi gezme deneyimi esnasında ise deck’lerin başında çoğunlukla reggae setleriyle tanınan C Fyah olacak.

Basit malzemeyle üretilen bu hamurdan nesnelerle, Bir Baba Indie etkinlik serisi kasım ayının ilk iki haftasında gerçekleşecek resim ve fotoğraf konseptli konserlerden sonra bu defa da heykele göz kırpacak.

Facebook Event

Mobilet

28 Kasım Salı, 20:30

Can Kazaz ile Açık Prova + Yunus Emre Gök DJ Set

Seyirciye müziğin prova sürecini gözlemlemek suretiyle müzik üretimine gözlemci olarak katılma şansı sunan bu Açık Prova‘da Can Kazaz‘a Efe Demiral (gitar), Can Dedeoğlu (bas) ve Mertcan Bilgin (davul) eşlik edecek. Yarı sohbet yarı konser niteliği taşıyan açık provalar izleyicide adeta ekibin stüdyosuna konuk olmuş izlenimi yaratıyor. Sosyal medyada dinleyicileriyle iletişimi yaratıcı yöntemlerle sürdüren Can Kazaz, müziğinin üretim sürecini de dinleyicisiyle paylaşarak müzisyen-dinleyici arasındaki sınırları zorlamaya devam ediyor.

Bir Baba Indie’nin küratörlüğünü üstlendiği, A Corner in the World x bomontiada Alt kapsamında gerçekleşecek kasım ayı etkinliklerinin son konseri niteliğini taşıyan Can Kazaz ile Açık Prova’nın hemen ardından radyo programları ve funky dj setleriyle tanıdığımız  Yunus Emre Gök lounge alanında Bir Baba Indie etkinliklerinin kapanışını gerçekleştirecek.

Facebook Event

Mobilet

Etkinlikler öncesinde ısınma turları için Spotify playlist’imiz de emrinize amade. İyi dinlemeler!

Pin It

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress