BBI Haftanın TOP 5 Konseri (9-15 Ekim 2017)

by • 9 Ekim 2017 • Etkinlik Haberleri, HaberlerComments (0)733

Bir Baba Indie ekibi olarak bundan sonra, bizim için haftanın “Top 5” etkinliğini sizlerle paylaşmaya karar verdik. Efendim, ara sıra düşündüğünüzü biliyoruz, “Yahu bunlar yemiyor, içmiyor, konserden konsere koşuyor. Biz Instagram’daki story’lere bile yetişemezken bu kadar konserden nasıl haberleri oluyor?” diye. İşte bu düşüncenizi bir nebze de olsa azaltmak, hatta konserlerde karşılaşıp bira şişelerimizi tokuşturmak için, seni de oralarda görelim diye düzenli olarak böyle bir liste yapmaya karar verdik. Ne iyi etmişiz değil mi? Bizce de. Sevdiğin grupları daha yakından dinleyince ya da yeni müzisyenleri keşfedince gerçekten mutlu olacaksın. O yüzden koş!

Lokalize: Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’ 13 Albüm Lansman Konseri // 12 Ekim Perşembe @ Zorlu PSM Studio

Ediz Hafızoğlu‘nun üç yıl önce yayınladığı ilk solo albümü “Nazdrave”in devamı niteliğinde olan “13” albümü 13 Ekim’de Kabak & Lin etiketiyle yayınlanıyor. Bir gün öncesinde albümü ilk defa dinlemek üzere bol konuklu bir albüm lansman konserinde buluşuyoruz. 12 Ekim’deki İstanbul lansmanında Ediz Hafızoğlu’na eşlik edecek isimler Birsen Tezer, Ece Ünsal, Elif Çağlar Muslu, Engin Arslan, Jülide Özçelik, Korhan Futacı ve Ülkü Aybala Sunat olacak. “Geçmişle şu an’ı birbirine bağlayan duyguları içinde barındıran” yeni Ediz Hafızoğlu albümünü dinlemek için geri sayımdayız, bir hayli heyecanlıyız.

www.facebook.com/events/708310546045265

 

Nilüfer Yanya + Chelou // 13 Ekim Cuma @ Garaj

Müzik kariyerine İngiltere’de başlayan, adını her duyduğumuzda “As bayrakları!” deme isteğinden kurtulamadığımız Nilüfer Yanya, geçtiğimiz aylarda yayınlanan Plant Feed EP’si ile Pitchfork, NME gibi müzik platformlarında adından sıkça söz ettirdi. The xx’in altında sahne almış ve gelecekte adını her yerde duyacağımızdan emin olduğumuz Nilüfer Yanya’yı kaçırmayın deriz. Üstelik aynı gün İngiltere’den bir isim daha Garaj sahnesinde olacak; Chelou. İki EP ile birçok indie gruba taş çıkaracak işler yapan, Bloc Party’nin İngiltere turnesinin açılış ismi Chelou’yu kaçırmak da olmaz. Geç kalmayın!

www.facebook.com/events/886091914862610

Beton Orman All Stars // 14 Ekim Cumartesi @ Muaf Kadıköy

Bu sene nisan ve mayıs aylarında Kadıköy Muaf‘ta gerçekleşen Beton Orman All Stars partilerinin üçüncüsü 14 Ekim’de yine gece boyunca Kadıköy Muaf‘ı sallamaya geliyor. Beton Orman’ın demirbaşları ve konukları ile 22.00’den sabah 04.00’e kadar kesintisiz müzik ve spontane akacak bir yolculuğa hazır olun. Programda yer alan isimlere bakılırsa bu gece bitmez, mikrofon kapanın elinde kalır fakat taş taş üstünde kalmaz, partinin coşkusu Kadıköy rıhtımdan duyulur. Hem bu defa giriş de ücretsiz, hadi yine iyisiniz.

Her türlü ayrıntı için: www.facebook.com/events/176709399557178

Papooz // 14 Ekim Cumartesi @ Salon

Ann Wants to Dance isimli şarkılarını duyduğumuzdan beri kimdir, nedir merak ettiğimiz, biraz araştırdıktan sonra Fransız olduğunu öğrendiğimiz ikili Papooz’un müziğini dinlediğiniz zaman kendinizi kızgın kumlardan serin sulara atıyormuşsunuz gibi bir rahatlık hissine kapılıyorsunuz. 2016’da yayınladıkları ilk stüdyo albümleri Green Juice ile bu rahatlık hissini zirveye taşıyan Papooz, havalar soğumaya başlamışken içimizi ısıtmak için Paris’ten buralara geliyor. “Keyifli keyifli salınayım, bir yandan güzel müzik dinleyeyim.” diyorsanız 14 Ekim Cumartesi akşamı Salon’daki yerinizi alın!

www.facebook.com/events/109700876373680

Büyük Ev Ablukada // 14 Ekim Cumartesi @ Babylon

2012 ‘de yayınladıkları ilk albümleri Full Faça’dan sonra 5 yıl boyunca beklediğimiz ikinci stüdyo albümleri Fırtınayt’ı geçtiğimiz hafta yayınlayan Büyük Ev Ablukada, albümden sonraki ilk konserini Babylon’da veriyor. Yaptıkları işle Türkiye’deki müzik piyasasında büyük bir furyanın öncüsü olan Büyük Ev Ablukada için çok fazla şey söylemek istemiyoruz. Zaten Babylon, Büyük Ev Ablukada severlerle dolu olacaktır. Babylon’un önündeki doluluğu gözümüzün önüne getirdik bile. Albümü çok sevdiğinizden eminiz, o halde bu konser kaçar mı? Kaçmaz!

www.facebook.com/events/790897011035651

Pin It

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress