İskandinavya’dan Gelen Sıcak Sesler: “Mantua”

by • 7 Ağustos 2017 • Grup / Sanatçı Kritikleri, KritiklerComments (0)271

Uzun zamandır yazmak istediğim ancak koşuşturma arasında, sakin bir kafayla oturup yazma fırsatı bulamadığım güzel bir grupla sizi tanıştırmak için sabırsızlanıyorum!

Öncelikle grup hakkında çok fazla bilgiye ulaşmak pek mümkün değil. Ancak elimizdeki bilgilerden ziyade şarkılar, grubu dinlemeniz için gayet yeterli bir sebep. Pop Rock’a yakın tarzlarda müzik yapan, Kopenhag menşeili bir trio olan Mantua‘dan bahsetmekten mutluluk duyuyorum!

Grubun kendiyle aynı ismi taşıyan ilk albümü öncesi yayınladığı ilk single’ın Feel The Wheels olduğunu görüyoruz. Ancak benim grubu keşfetmem bu şarkıdan ziyade 2016’da yayınladığı 6 şarkılık albümde yer alan Void parçası. Şarkının genel ruh halini bambaşka yerlere götüren basit ama bir o kadar da vurucu olan solo gitarlarıyla aylarca dinlemekten kendimi alıkoyamadığım bu şarkının hemen ardından bizi daha melankolik sulara götüren, albümün açılış şarkısı olan Exile’s Letter‘da grubun bir diğer kitlendiğim şarkılarından… (Adamlar melankoli yapmasın da napsın kardeşim, yaz kış yağmura yürek mi dayanır?)

Grup 2016 yılında çıkan bu 6 şarkılık albümün hemen ardından, 2017’nin Mayıs ayında, biraz daha mini olan 4 şarkılık Mantua II albümüyle bizi karşılıyor. İlk albümdeki gibi, bazı şarkılara vurulup aylarca kitlenme durumu olmasa da, albümü dinledikçe genel olarak sevdiğimi söyleyebilirim. Ama siz yine de beklenti çıtanızı çok yukarılara taşımadan Life in the Sun ve Come Home parçaları başta olmak üzere 18 dakikalık bir macerası olan bu albüme göz atmayı da ihmal etmeyin!

Yukardaki önerilerle birlikte, İskandinavya’dan gelen bu “sıcak” seslere kulak vermeniz için hemen aşağıya alalım sizi.


 

Pin It

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress