Buralardan Geliyor: “Deeperise – Move On ft. Jabbar”

by • 25 Haziran 2017 • Gönül İşiComments (1)17447

Türkiye’de müzik üretimi anlamında, özellikle alternatif müzik üretimi anlamında gerçekten çok verimli zamanlarda olduğumuzu fark ediyorsunuz değil mi?

Farklı türlere sırtını dayayan ve bunu yurt dışındaki örnekleri göz önünde bulundurarak, hakkıyla yapan bir çok isim var. Her birimiz bu isimleri, bize yakın gördüğümüz türleri dinliyoruz ve üretmelerinden de bir hayli mutluyuz. Tabii karşımıza çıkanlar haricinde atladıklarımız ya da dinleme şansı bulamadıklarımız da oluyor. Ama bazen de yakalıyoruz, daha doğrusu o isimler bizi bir yerlerde yakalıyor! Deeperise da bu isimlerden biri.

Mahlasına bakınca bir an Türkiye’den mi diye sorduysanız hemen yanıtlayalım, evet! Deeperise ilk olarak 2017’nin Mayıs ayında Raf şarkısını yayınladı. Tüm dijital müzik ortamlarından (YouTube, Spotify, iTunes, Fizy, Deezer, Türk Telekom Müzik) ulaşılabilen şarkının Haziran ayında ise Move On ismi ile İngilizce versiyonu yayınlandı. Benim için hakikaten İngilizce versiyonu çok daha akıcı. Türkçe versiyonu da dikkat çekici ancak Move On çok daha başarılı geliyor kulağa. Vokal, şarkının sözlerini yazan ve müziğini de yapan Jabbar (Mücahit Turan). Aranjesi ise Deeperise (Mesut Yılmaz)’a ait. Ayrıca şarkı için çekilen video klibin gerçekten başarılı bir iş olduğunu belirtmeliyim.

Move On – Raf dinlenmek, Evren Arasıl’ın yönettiği klip de seyredilmek için sizleri bekliyor!

Pin It

İlgili İçerikler

One Response to Buralardan Geliyor: “Deeperise – Move On ft. Jabbar”

  1. Uğur dedi ki:

    Klibin çekildiği yer neresi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress