The Afghan Whigs’ten Yeni Albüm: “In Spades”

by • 7 Mayıs 2017 • Albüm HaberleriComments (0)400

1986 yılında Ohio’da kurulan, 2001’de yollarını ayıran ve daha sonra yeniden bir araya gelen grup The Afghan Whigs, sekizinci stüdyo albümü In Spades’i yayımladı.

Sub Pop Records etiketiyle yayımlanan albümde, 10 adet parça bulunuyor. Yaylıların ve Greg Dulli’nin sesinin ağırlıkta olduğu ilk şarkı Birdland başladığı anda, sizi güzel bir albümün beklediğini kestirebiliyorsunuz. İkinci şarkı Arabian Heights’a geçerken müzik hızını artırıyor, keyifler yerine geliyor, açık alanlarda umarsızca koşuşturma isteği tüm benliği sarmaya başlıyor. Yayımlanan ilk tekli Demon in Profile ile daha üçüncü şarkıda albümün tam anlamıyla sizi kendi evrenine dahil ettiğini fark ediyor, buna da fazlasıyla seviniyorsunuz. Copernicus, Light as a Feather derken albümün sonuna geliyor ve kendiliğinden gelişen, müthiş bir gecenin sonuna gelmişsiniz gibi bir hüzünle kulaklıkları çıkarıp “In Spades’i yeniden mi dinlesem, yoksa bir süre sessizliğin içinde ne dinlediğimi mi sindirsem?” ikilemi yaşamaya başlıyorsunuz.

The Afghan Whigs’in yıllar geçse de böyle güzel bir albümle bize selam ediyor olması, müziğin umut verici yanını bir kere daha gözler önüne seriyor.

Diliyoruz ki sizler de güneşin altında soğuk biranızı yudumlarken In Spades’i dinler ve bizim hissettiğimiz müziği fazlasıyla hissedersiniz.

Free BeTheme WordPress Theme is the best product we ever did.

Pin It

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz:

wordpress